تجارتتکنولوژی

تبدیل آیفون به دستگاه‌های پرداخت بدون تماس با ویژگی جدید Tap to Pay

اپل می‌گوید شیوه‌ی پرداخت Tap to Pay در نسخه‌ی آزمایشی نرم‌افزار iOS آینده راه‌اندازی می‌شود.

اپل ویژگی جدید Tap to Payمعرفی کرد که می‌تواند آیفون‌ها را به دستگاه‌های پرداخت بدون تماس تبدیل کند.

اپل به‌طور رسمی ویژگی جدید Tap to Pay را برای آیفون معرفی کرده است. قابلیت مذکور که اواخر امسال عرضه می‌شود، به کسب‌وکارها امکان می‌دهد از آیفون‌ها برای پرداخت‌های اپل پی به‌طور یکپارچه و ایمن و تنها با یک ضربه ساده استفاده کنند. این ویژگی برای کارت‌های اعتباری بدون تماس (contactless credit cards) و سایر کیف‌پول‌های دیجیتال نیز کار می‌کند.

ویژگی جدید Tap to Pay برای آیفون

به‌گزارش 9to5mac، جالب‌ترین بخش Tap to Pay همکاری اپل با شرکت‌های شخص ثالث است. این یعنی کوپرتینویی‌ها پلتفرم خود را دراختیار توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و سایر سرویس‌های پرداخت قرار می‌دهند. اپل می‌گوید استرایپ (Stripe) اولین پلتفرم پرداختی خواهد بود که در بهار امسال Tap to Pay را در آیفون ارائه می‌دهد. درواقع، Tap to Pay ویژگی اصلی iOS نخواهد بود؛ بلکه این شرکت تراشه‌ی NFC موجود در آیفون‌های خود را دراختیار سرویس‌های پرداخت شخص ثالث قرار می‌دهد تا آ‌ن‌ها فناوری مذکور را فعال کنند.

قرار است Tap to Pay در اواخر امسال در ایالات متحده‌‌ی آمریکا راه‌اندازی شود. پس از آغاز کار پلتفرم مذکور، کسب‌وکارها می‌توانند پرداخت‌های بدون تماس را ازطریق اپلیکیشنی در iPhone XS یا مدل‌های جدیدتر بپذیرند.

اپل قول داده است با پلتفرم‌های پرداخت پیشرو و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن در صنعت پرداخت و تجارت همکاری نزدیک داشته باشد. تا Tap to Pay را در آیفون به میلیون‌ها کسب‌وکار در ایالات متحده ارائه دهد. درحال‌حاضر، هیچ خبری از توسعه ویژگی مذکور در خارج از ایالات متحده‌ی آمریکا وجود ندارد.

بیلی آلوارادو، مدیر ارشد بازرگانی استرایپ گفت:

خواه فروشنده فروشگاهی اینترنتی باشید یا کارآفرین، به‌زودی می‌توانید پرداخت‌های بدون تماس را روی دستگاهی بپذیرید که از قبل در جیب شما است: آیفون خودتان. با Tap to Pay آیفون، میلیون‌ها کسب‌وکار با استفاده از استرایپ می‌توانند تجربه‌ی تجارت حضوری خود را با ارائه‌ی پرداخت سریع و ایمن به مشتریان خود بهبود بخشند.

بلومبرگ اطلاعات ویژگی مذکور را اولین‌بار در اوایل سال جاری گزارش کرد و پس‌از‌آن متوجه شدیم اپل دو سال پیش Mobeewave را به قیمت حدود ۱۰۰ میلیون دلار خرید. Mobeewave استارتاپی بود که روی توسعه‌ی روشی برای پذیرش پرداخت‌های کارتی در تلفن‌های هوشمند ازطریق فناوری بدون تماس کار می‌کرد.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا