تجارتتکنولوژی

اپل macOS 12.3.1 را با تغییرات جزئی و رفع باگ‌ها منتشر کرد

مک‌اواسMonterey 12.3.1 جدیدترین نسخه‌ی میان‌نسلی سیستم‌عامل کامپیوترهای اپل محسوب می‌شود که مشکلات مربوط به بلوتوث و اتصال به نمایشگرهای اکسترنال را برطرف می‌کند.

اپل شب گذشته در کنار سایر سیستم‌عامل‌هایش، مک‌اواس 12.3.1 را نیز برای کامپوترهای مک منتشر کرد. اپل می‌گوید که این نسخه شامل اصلاحاتی برای روشن نشدن نمایشگرهای مبتنی‌بر USB-C یا Thunderbolt هنگام اتصال به مک مینی ۲۰۱۸ به‌عنوان نمایشگر دوم است. ظاهراً دو باگ مهم در Apple AVD و درایور گرافیک اینتل نیز برطرف شده که به برنامه‌های مخرب اجازه اجرای کد دلخواه با قابلیت دسترسی به کرنل را می‌داد؛ البته گفته می‌شود این احتمال وجود دارد که هر دو باگ پیش از به‌روزرسانی مورد سوءاستفاده قرار گرفته باشند.

افزون‌بر آنچه گفته شد، به‌روزرسانی جدید بسیاری از مشکلاتی را که روی کارت‌های گرافیک PCI-E در محفظه‌های eGPU و Mac Pro تأثیر می‌گذارد، حل کرده است. برای یادآوری، پس از به‌روزرسانی مک‌اواس 12.3، تعدادی از کاربران با مشکلی مواجه شدند که روی کارت‌های GPU اکسترنال و کارت‌های گرافیکی گسسته‌ی مک پرو تأثیر می‌گذاشت.

جالب است بدانید برخی کاربران مدعی بودند که باگ مذکور منجر به افت عملکرد بیش از ۹۰ درصدی کارت گرافیکی‌شان در مک پرو می‌شود؛ اما خوشبختانه مشکل موردبحث طیف کمی از سخت‌افزارها را تحت تأثیر قرار می‌داد و همچنین هیچ تأثیری روی پردازنده‌های گرافیکی یکپارچه یا ماژول‌های MPX ای‌ام‌دی نداشت.

به‌طور کلی، این به‌روزرسانی نیز تغییرات زیادی به‌همراه ندارد و عمدتاً نواقض امنیتی مشابه سیستم‌عامل iOS را برطرف می‌کند. کاربران برای دریافت نسخه‌ی جدید، می‌توانند به‌روزرسانی مک‌اواس مانتری را از سربرگ Update Software در بخش System Preferences بارگیری کنند.

***

همان‌طور که گفته شد، این به‌روزرسانی‌ها ازطریق OTA در سراسر جهان قابل دسترس هستند؛ اما توصیه می‌شود حداقل چند روز از بارگیری و نصب آن صرف‌نظر کرد. به‌روز نگه‌داشتن دستگاه‌های الکترونیکی بسیار مهم است؛ اما حتی به‌روزرسانی‌های جزئی می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند که روی تجربه‌ی کاربر تأثیرگذار است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا