اخبارتکنولوژی

توسعه ویندوز ۱۲ احتمالاً به‌زودی آغاز می‌شود

رسانه‌ای آلمانی از آغاز قریب‌الوقوع فرایند توسعه‌ی ویندوز 12 خبر می‌دهد. این ادعا در حالی مطرح می‌شود که زمان زیادی از انتشار عمومی ویندوز 11 نگذشته است.

تنها چند ماه از انتشار عمومی ویندوز 11 برای کامپیوترهای شخصی می‌گذرد، اما به‌ نظر می‌رسد مایکروسافت از همین حالا در حال آماده شدن است تا سراغ توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی برود. به گزارش MSPoweruser توسعه‌ی ویندوز ۱۲ مایکروسافت (Microsoft Windows 12) قرار است ماه آینده‌ی میلادی آغاز شود.

ادعای آغاز توسعه‌ی ویندوز 12 نخستین بار توسط رسانه‌ی آلمانی Deskmodder.de به نقل از منابعی داخلی مطرح شد. تامز هاردور در گزارشی می‌نویسد که در ابتدا به‌نظر می‌رسید این ادعا توسط Swift On Security نیز تأیید شده است. Swift On Security در توییتی نوشته بود: «به ادعای منبعی در داخل مایکروسافت فرایند توسعه‌ی ویندوز 12 آغاز شده و این سیستم‌عامل قرار است نیازمند دو TMP باشد.»

درحالی‌که این توییت به سرعت گمانه‌زنی‌هایی را در فضای مجازی برانگیخت، Swift On Security در توییت دیگری گفت که این ادعاها را به شوخی مطرح کرده؛ بنابراین فعلاً رسانه‌ی آلمانی Deskmodder تنها منبعی است که به آغاز توسعه‌ی ویندوز 12 اشاره می‌کند.

درحالی‌که هنوز هیچ مدرکی مبنی‌بر آغاز توسعه‌ی ویندوز 12 یا حتی برنامه‌ی مایکروسافت برای توسعه‌ی ویندوز 12 در‌ دسترس نداریم، دور از انتظار نیست که توسعه‌دهندگان شرکت ردموندی سراغ ایده‌پردازی اولیه برای نسل بعد ویندوز بروند. در هر صورت توسعه‌ی سیستم‌عامل جدید پروسه‌ی زمان‌بری است. حتی اگر به‌زودی توسعه‌ی ویندوز 12 آغاز شود، تا انتشار عمومی این سیستم‌عامل زمان بسیار زیادی باقی خواهد بود.

مایکروسافت فعلاً تمام توجه خود را معطوف ویندوز 11 کرده است و قصد دارد در بازه‌های زمانی منظم قابلیت‌های جدیدی را به این سیستم‌عامل بیاورد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا