اخبار

خبر مهم کمپانی تی سی ال قربانی کمبود تجهیزات شد!

شرکت تی سی ال پروژه موبایل تاشو خود را کنار گذاشته زیرا به دلیل کمبود تجهیزات و شیوع همه گیری کرونا نتوانسته قیمت آن را به طور رقابتی حفظ کند.

یکی از تولید کنندگان برتر موبایل‌های تاشو در چین برندTCL است. این شرکت از مدتی قبل مشغول توسعه موبایل‌هایی با این ویژگی است و توانسته بود با توسعه نمونه‌های اولیه، توجهات را به خود جلب کند.

 

اما اکنون به نظر می‌رسد پروژه مذکور TCL به پایان رسیده زیرا طرح موبایل تاشو به نام «پروژه شیکاگو» متوقف شده است. به نظر می‌رسد این شرکت چینی نتوانسته قیمت دستگاه‌ها را در حدی نگه دارد که با محصولات یک تولید کننده کره جنوبی قابل رقابت باشد. به همین دلیل پروژه متوقف شده است.

ارزان‌ترین موبایل تاشو شرکت مذکور ۸۰۰ دلار خواهد بود و دلیل این امر نیز کمبود تجهیزات تولید موبایل و شیوع همه گیری ویروس کرونا است.

استفان استریت مدیر بازاریابی TCL در این باره می‌گوید: اگر کاربری بتواند ۸۰۰ دلار برای خرید موبایل تاشو هزینه کند، می‌تواند هزار دلار نیز برای خرید دستگاه خرج کند. بنابراین احتمالاً او سراغ برندی بروند که از قبل آن را می‌شناسد.

این شرکت اعلام کرده با توجه به بحران ادامه دار کمبود تراشه، اکنون زمان مناسبی برای ورود به بازار نیست.

حال آنکه به نظر می‌رسید پروژه موبایل تاشو TCL به مرحله تولید نزدیک شده است.

به گفته استریت پروژه موبایل تاشو شرکت حداقل ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده ساخته نمی‌شود. اما پس از آن دستگاه تولیدی نسخه‌ای اصلاح شده از موبایل پروژه شیکاگو نخواهد بود./مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا