اخبارتکنولوژی

مشخصات پردازنده‌های Threadripper PRO 5000WX ای‌ام‌دی فاش شد

ای‌ام‌دی اعلام کرد که پردازنده‌های جدید سری Threadripper PRO 5000WX به‌زودی معرفی می‌شوند. نسخه‌ی پرچم‌دار این پردازنده‌ها از ۶۴ هسته‌ی پردازشی بهره می‌برد.

منبع قدیمی افشاسازی اطلاعات سخت‌افزاری Videocardz، مشخصات سری جدید پردازنده‌های Threadripper PRO 5000 ای‌ام‌دی را فاش کرد. این منبع ضمن تأیید نزدیک‌بودن زمان معرفی این سری پردازنده، اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای از سری‌های غیر PRO وجود ندارد و به‌نظر می‌رسد تیم قرمز می‌خواهد برای شروع روی سازندگان سیستم‌های ورک‌استیشن تمرکز کند. سری ۵۰۰۰ پردازنده‌های Threadripper ابتدا در خانواده‌ی ThinkStation P620 لنوو عرضه می‌شوند و سپس به دستگا‌هایی دیگر راه پیدا می‌کنند.

به تأیید ای‌ام‌دی، پنج مدل پردازنده در سری Threadripper PRO 5000 وجود خواهد داشت که مدل 5995WX با ۶۴ هسته و ۱۲۸ رشته به‌عنوان پردازنده‌ای پرچم‌دار در این سری شناخته می‌شود. تمام پردازنده‌ها فرکانس بوستی یکسان و برابر با ۴٫۵ گیگاهرتز دارند؛ اما فرکانس پایه در آن‌ها متفاوت است.

amd-ryzen-threadripper-5000wx-specs

 

در پردازنده‌های سری ۵۰۰۰ خانواده‌ی Threadripper PRO از مدل ۴۸ هسته‌ای خبری نخواهد بود و ای‌ام‌دی مدل ۳۲ هسته‌ای 5975WX را با فرکانس پایه‌ی ۳٫۶ گیگاهرتز به‌عنوان دومین مدل عرضه می‌کند. فرکانس پایه‌ی این مدل از مدل قبلی خود ۱۰۰ مگاهرتز و فرکانس بوست آن ۳۰۰ مگاهرتز بیشتر است که پیشرفت خوبی محسوب می‌شود.

مدل بعدی در این خانواده 5965WX است که از ۲۴ هسته و ۴۸ رشته بهره می‌برد و در حالت پایه و بوست به‌ترتیب در فرکانسی برابر ۳٫۸ گیگاهرتز و ۴٫۵ گیگاهرتز خواهد داشت. مدل‌ ۱۶ هسته‌ای 5955WX و ۱۲ هسته‌ای 5945WX به‌ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند. این دو مدل، تنها مدل‌های سری ۵۰۰۰ خانواده‌ی Threadripper PRO هستند که فرکانس پایه‌ای بیش از ۴ گیگاهرتز دارند.

توان طراحی حرارتی هر پنج مدل به‌طور پیش‌فرض برابر با ۲۸۰ وات یا همان توان طراحی حرارتی سری Threadripper PRO 3000 است.

ای‌ام‌دی هنوز مشخص نکرده است که چه مادربردهایی از این پردازنده‌ها پشتیبانی می‌کنند؛ اما می‌توان حدس زد که این پردازنده‌ها پس از به‌روزرسانی بایوس با مادربردهای WRX80 موجود سازگار باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا