تکنولوژیجهان

ZTE اولین روتر تجاری مبتنی‌بر وای فای ۷ را معرفی کرد

اگرچه نرخ پذیرش وای‌فای ۶ و 6E در سال ۲۰۲۲ نیز نسبتاً پایین است، ZTE درحال‌حاضر اولین روتر وای‌فای ۷ را در MWC ۲۰۲۲ معرفی کرده است.

ZTE در کنگره‌ی جهانی موبایل ۲۰۲۲ اولین محصول تجاری مبتنی‌بر وای‌فای ۷ موسوم به ZTE MC888 Flagship را رونمایی کرد. MC888 Flagship یک دستگاه وای‌فای ۷ (Wi-Fi 7 5G CPE) است که داده‌های سلولی مثل 4G LTE/5G را دریافت و سپس آن‌ها را به سیگنال‌های وای‌فای تبدیل می‌کند تا کاربران بتوانند به آن متصل شوند. CPE‌ها به‌طور معمول بیشتر در بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها و روستاها استفاده می‌شوند؛ زیرا این محصولات هزینه‌ها و دردسرهای نصب کابل‌های فیبرنوری را در این مناطق کاهش می‌دهد.

روتر وای فای ۷ ZTE

به‌گزارش گیزموچاینا، ZTE MC888 Flagship از باندهای فرکانس sub6 و موج‌های میلی‌متری جهانی پشتیبانی می‌کند و از فناوری آنتن هوشمند X شرکت ZTE نیز بهره می‌برد. این فناوری در حوزه‌ی وای‌فای، بهترین عملکرد را ازنظر آنتن‌دهی دارد. شایان ذکر است که ZTE MC888 Flagship از اولین فناوری آنتن کمکی جهان برای دستیابی به نرخ انتقال بالای موج‌های میلی‌متری استفاده می‌کند. صفحه‌ی LED تعبیه‌شده روی این روتر تغییرات سیگنال شبکه را درلحظه نشان می‌دهد؛ زیرا دستگاه به‌طور خودکار سیگنال‌ موج‌های میلی‌متری را ردیابی و قفل می‌کند تا به حداکثر سرعت ۱۰ گیگابیت‌برثانیه برسد.

روتر وای فای ۷ ZTE

ZTE MC888 Flagship درحال‌حاضر رکورد سریع‌ترین راهکار مبتنی‌بر وای‌فای ۷ جهان است که از باندهای فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز، ۵ گیگاهرتز و ۶ هرتز پشتیبانی می‌کند و اگر این سه‌باند هم‌زمان استفاده شوند، سرعت آن به ۱۹ گیگابیت‌برثانیه خواهد رسید. ازآنجاکه این روتر برپایه‌ی وای‌فای ۷ کار می‌کند، بسیاری از قابلیت‌های جدید این فناوری ازجمله پهنای باند ۳۲۰ مگاهرتز، عملیات چندپیوندی (MLO) و 4K QAM را تضمین می‌کند و تا ۲۵۶ کاربر می‌توانند به‌طور هم‌زمان به آن متصل شوند و از شبکه‌ی پایدار و بسیار پرسرعت وای‌فای ۷ استفاده کنند. علاوه‌براین، پوشش سیگنال وای‌فای ۷ بسیار گسترده‌تر از نسل قبلی این فناوری است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا