اخبارتکنولوژی

ژوئن ۲۰۲۲؛ تاریخ عرضه احتمالی آی مک پرو نسل جدید اپل

یکی از کارشناسان نام‌آشنای صنعت نمایشگر می‌گوید نسل جدید آی مک پرو اپل با صفحه‌نمایش مینی LED تا ژوئن ۲۰۲۲ عرضه می‌شود. آی مک پرو جدید احتمالاً تراشه‌ی M2 خواهد داشت.

به‌ادعای یکی از تحلیلگران بازار نمایشگر، مدل جدید کامپیوتر آی مک پرو (Apple iMac Pro) با صفحه‌نمایش مینی LED و تراشه‌ی اختصاصی سری اپل سیلیکون احتمالاً به‌جای اواسط یا اواخر تابستان، تا ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد و تیر ۱۴۰۰) از راه می‌رسد.

به‌نوشته‌ی اپل اینسایدر، راس یانگ، از اعضای مؤسسه‌ی مشاوران زنجیره‌ی تأمین نمایشگر (موسوم به DSCC)، در پاسخ به پرسشی با محوریت پرونده‌های جدید رگولاتوری نخستین‌بار این ادعا را مطرح کرد. راس یانگ می‌گوید برخی ناظران گفته‌اند مدل جدید آی مک پرو نمایشگر مینی LED ندارد؛ اما او از منابعش شنیده است که در نمایشگر این کامپیوتر از حدودا ۱٬۰۰۰ ناحیه‌ی نوری و بیش از ۴٬۰۰۰ چراغ مینی LED استفاده شده است.

راس یانگ قبلاً پیش‌بینی کرده بود مدل جدید آی مک در بهار ۲۰۲۲ معرفی شود؛ اما مدت زیادی نگذشته بود که پیش‌بینی تاریخ رونمایی و عرضه‌ی محصول را به تابستان تغییر داد. در آن زمان، راس یانگ گفت تحویل پنل‌‌های موردنیاز برای تولید آی مک پرو در ژوئن آغاز می‌شود و عرضه‌ی محصول تا آگوست (مرداد و شهریور) یا سپتامبر (شهریور و مهر) اتفاق نمی‌افتد. ادعای جدید راس یانگ بدین‌معنی است که او اطلاعات جدیدی از منابعش دریافت کرده و تصمیم گرفته است پیش‌بینی ثانویه‌ی خود را هم تغییر دهد.

عرضه‌ی آی مک پرو جدید در ماه ژوئن احتمالاً بدین‌معنی است که اپل قصد دارد این کامپیوتر را در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان موسوم به WWDC رونمایی کند. مدل جدید آی مک پرو درکنار بهره‌گیری از نمایشگر مینی LED احتمالاً به مدلی از تراشه‌ی M1 یا تراشه‌ی معرفی‌نشده‌ی M2 مجهز می‌شود. همچنین، در این کامپیوتر طراحی جدیدی مشابه آی مک ۲۴ اینچ را شاهد خواهیم بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا